Пікантне і неймовірно ароматне блюдо з перших хвилин полюбиться усіма членами вашої родини. Їм можна урізноманітнити м’ясне асорті на вашому столі або ж їсти його окремо з хлібом, овочами або кашами. Закуска «Сало в цибулинні» – це практично домашній спосіб приготування буженини, хоча виходить вона в тричі смачніше і корисніше.
Приготування закуски «Сало в цибулинні».
Крок 1: Підготуємо цибульне лушпиння.
Знімаємо за допомогою ножа лушпиння з одного кілограма ріпчастої цибулі. Це можна робити поступово: під час готування весь час не викидати шкірку, а збирати її в пакетик або зручну коробку, які необхідно зберігати в сухому місці. Тоді за необхідності ви завжди зможете скористатися нею, не псуючи при цьому хороший лук. Дану лушпиння необхідно прополоскати у воді. У велику каструлю набираємо 1.5 літра води, доводимо її до кипіння і додаємо кілька ложок солі. Коли вона повністю розчиниться, додаємо в окріп цибульне лушпиння і проварюємо на середньому вогні 5-7 хвилин.
Крок 2: Підготуємо сало.
Поки вариться розсіл з цибульного лушпиння, у нас є час підготувати сало. Варто обмовитися, що це має бути не проста прошарок білого жиру. Для приготування даного страви необхідний, так званий, подчеревок. То є сало із м’ясною прорізом, і чим вона більше, тим смачніше вийде готова закуска. Його необхідно промити у воді, зрізати ножем всі пленочки і трохи очистити від верхнього шару бруду, методом зіскоблювання лезом ножа зі всієї поверхні сала. Далі його потрібно розрізати на шматки, кожен з яких повинен важити 200-300 грам. Тобто якщо ви використовуєте кілограм, то розрізаємо шматок на 4 – 5 частин.
Крок 3: Варимо сало в цибулинні.
Додаємо шматочки сала в каструлю з лушпинням. Воно повинно бути повністю покрито рідиною. Якщо це не так, то додаємо трохи кип’яченої води. Все це доводимо до кипіння, після чого зменшуємо вогонь і готуємо 25 хвилин. Після чого знімаємо каструлю з плити і даємо остудитися її вмісту: салу і розсолу. Дуже важливо, щоб у цей момент шматки були повністю занурені в рідину. Виймати сало з каструлі також не можна.
Крок 4: Приправляємо сало.
У ступці (часниковому пресі або за допомогою блендера) подрібнюємо промитий лавровий лист і очищений часник. Також це можна зробити за допомогою кухонного ножа, але в цьому випадку процес затягнеться на довший термін. Дану суміш приправляємо за смаком сумішшю чорного і червоного меленого перцю і сіллю. Остигле сало дістаємо з розсолу, промачиваем чистим кухонним рушником або серветкою. Далі необхідно ретельно натерти сумішшю лаврушки, часнику і перцю шматки сала з усіх боків. Щільно загортаємо приправлене сало у фольгу і на 12 годин відправляємо в морозилку.
Крок 5: Подаємо закуску «Сало в цибулинні».
За необхідності дістаємо сало з морозилки, трохи зчищаємо з нього приправи, нарізаємо тонкими скибочками і подаємо на стіл у вигляді ароматною домашньої закуски. Смак такого страви справді не відрізнити від копченості, тому навіть в свято у вашому меню повинне знайтися місце для сала в цибулинні.
Приємного Вам апетиту!
Поради:
приготування закуски обов’язково використовувати лушпиння ріпчастої цибулі. А для більш насиченого кольору в розсіл можна додати кілька щіпок меленої паприки.
— У подальшому таке сало підходить для вторинної обробки і використанні в приготуванні інших страв. Наприклад, його можна обсмажити і додати в яєчню, замість бекону, або нарізати і використовувати в салатах і навіть супах.
— Закуска чудово поєднується з гострими, кислими або вершковими соусами, а також з овочами і зеленню.