Догляд, секрети укладань, правила вибору засобів — розбираємося у всіх нюансах догляду за тонким волоссям.
Як доглядати за тонким волоссям
Догляд за тонкими волоссям починається з його правильного миття і укладання. Тонке волосся — крихке волосся. Під час миття необхідно обережно спінити шампунь у прикореневій зоні, а далі розгладжуючими рухами розподілити піну по довжині волосся. Потім обов’язково скористайтеся кондиціонером або бальзамом. Часто цей етап ігнорується, оскільки існує міф про те, що кондиціонери перевантажують тонке волосся, що, до речі, не є правдою. Сьогодні існують спеціальні лінії для догляду за ослабленим волоссям, які створені з урахуванням специфіки текстури волосся.
Важливим етапом роботи з тонким волоссям є розчісування. Спочатку необхідно підсушити волосся за допомогою рушника або фена. Починати розчісування рекомендується з кінців, що дозволить зберегти якість волосся і не пошкодити цибулини. До того ж такий прийом спрощує розчісування і попереджає сплутування.
Під час укладання важливо використовувати засоби, які розроблені саме для тонкого і ослабленого волосся. Зазвичай, вони мають рухому фіксацію і націлені на ущільнення структури та збереження об’єму волосся. Під час сушіння феном використовуйте середню температуру повітря і просушуйте волосся поступово. Це займе трохи більше часу, але збереже його здоров’я.
Чи дійсно тонке і слабке волосся потрібно мити рідше
Це не має ніякого значення і не залежить від структури волосся. Мити голову необхідно у міру забруднення (це рекомендація трихологів). Однак питання цілком логічне, адже власники тонкого волосся змушені мити голову навіть частіше, оскільки наступного дня втрачається об’єм і відчуття чистоти волосся. Переживати за здоров’я шевелюри можна лише у тому разі, якщо засоби для миття підібрані неправильно. Звертайте увагу, щоб обрані вами шампуні і бальзами були розроблені для щоденного використання, а також відповідали усім потребам волосся.
Як обрати засіб для об’єму волосся
Майже усі засоби для об’єму волосся націлені на збільшення діаметра кожного волоса, а не на створення об’єму біля коренів, на що часто чекають люди. Звичайно ж, використовуючи лише один шампунь для об’єму, на жаль, всупереч телевізійній рекламі, домогтися бажаного об’єму або якось вплинути на структуру волосся неможливо.
Краще, якщо у складі ущільнюючих засобів будуть такі корисні компоненти, як амінокислоти, бетаїн, вітаміни групи В, кератин, коензим Q10, екстракти цукрів, ніацинамід, кофеїн і пантенол. Усі ці елементи націлені на пролонговану дію: компоненти потрапляють глибоко у структуру волосся, а також обволікають його на поверхні, що дозволяє збільшувати об’єм кожного волоса і зміцнювати його структуру дедалі більше за постійного використання продуктів.
Як укладати тонке волосся
Існує велика кількість способів створити об’єм на тонкому волоссі. Для цього ідеально підійдуть продукти, які мають ущільнюючу властивість і при цьому не мають негативного накопичувального ефекту, тобто змиваються з волосся і шкіри голови під час першого ж миття. Добре було б, щоб у складі засобів містилися комплекс полегшених полімерів і зволожуючі та кондиціонуючі компоненти, які сприяють збереженню якості волосся. Також, звичайно, необхідні у складі термозахист і УФ-фільтри.
Начісування — гарний спосіб підняти волосся, але потрібно бути дуже обережними, адже такий прийом може пошкодити тендітне волосся. Сухі шампуні теж є непоганим варіантом, вони добре абсорбують сальний секрет і надають об’єм. Але тут знову потрібна обережність, оскільки зайве і регулярне нанесення цього продукту на шкіру голови може погіршити її стан, що призведе до ослаблення вже нового волосся.
Для тонкого волосся не рекомендується носити прямий проділ, оскільки це буде підкреслювати невелику щільність волосся. Добре, коли проділ з протилежного боку від його природного положення. У такий спосіб волосся миттєво отримує об’єм біля коренів.
Це може бути стрижка, де проділ відсутній і є чубчик. Не важливо, якої саме форми вона буде. У будь-якому випадку, вона створить ефект густого волосся. Також не потрібно прагнути до створення високих зачісок, краще додати об’єм за рахунок текстурних елементів (кучері, хвилі).
Під час сушіння волосся нанесіть засіб для об’єму на вологе волосся, а потім сушіть волосся за допомогою щітки перпендикулярно до напрямку зростання волосся або просто опустивши голову вниз. Добре висушіть зону біля коренів, а потім доопрацюйте кінці волосся круглим брашингом або щипцями.