Вживання сала в помірних кількостях необхідно кожній людині. Воно збагачене корисними речовинами, які виводять токсини і шлаки з організму. Навіть якщо ви сидите на дієті, пару шматочків сала в кілька днів не зашкодять вашій фігурі, а, навпаки, допоможуть вам швидше досягти бажаного результату. Добре приготоване сало в розсолі буде завжди на вашому столі бажаним гостем, тим більше готується воно більш ніж легко.
Приготування сала в розсолі.
Крок 1: Підготуємо сало до засолюванні.
Сало необхідно ретельно промити у воді і очистити за принципом зіскоблювання верхнього шару жиру ножем з усіх боків шматка. Далі його потрібно розрізати на частини. Кожна з них за розміром мусить бути приблизно з долоню.
Крок 2: Готуємо розсіл.
У каструлю наливаємо один літр води. Додаємо в неї 5 столових ложок солі і ставимо її на повільний вогонь. Поки вода закипає, очистимо кілька головок часнику від лушпиння. Далі його промиваємо і дрібно нарізаємо. У тарілці або ступці його треба розім’яти з невеликою кількістю солі. Коли вода в каструлі закипить, додаємо в неї лавровий лист, горошини перцю, а також насіння кропу. Даємо розсолу декілька хвилин покипіти на повільному вогні, після чого додаємо розтертий часник і ретельно все перемішуємо. Відразу ж знімаємо з вогню і охолоджуємо розсіл при кімнатній температурі.
Крок 3: З’єднуємо інгредієнти.
В чисту каструлю викладаємо шматки сала і заливаємо розсолом. Накриваємо кришкою і зберігаємо в холодильнику три доби.
Крок 4: Подаємо сало в розсолі.
Коли сало засолится, дістаємо його з розсолу. Промокаємо чистою серветкою. Можна рясно посипати з усіх боків сухий паприкою. Частину сала нарізаємо на тонкі скибочки, прикрашаємо зеленню, шматочками цибулі або часнику і подаємо до столу. Решту ж сало необхідно загорнути у фольгу і відправити в морозилку «до запитання».
Приємного Вам апетиту!
Поради:
— В розсіл можна також додати приправи і спеції, які припадають вам за смаком.
— Таке сало добре поєднується з чорним хлібом, овочами, бринзою і крупами.
— Сало в розсолі ви можете також використовувати для приготування інших страв. Наприклад, трохи його обсмаживши на сковороді їм можна приправити смажену картоплю або суп.